0032
  0032 0032   0032   0032
 

Op 1 maart 2007 leefden in België mensen van 199 verschillende nationaliteiten.
Velen emigreerden zelf naar hier, anderen zijn hier geboren.
Sommigen worden Belg, anderen dan weer niet.

Onder hen 173.267 Italianen, 119.816 Nederlanders, 81.958 Marokkanen, 42.504 Turken, 21.149 Congolezen, 8.950 Chinezen, 6.426 Indiërs, 2.954 Kazakken, 649 Cubanen, 252 Haïtianen, 183 Nieuw-Zeelanders, 92 Jamaicanen, 14 Koeweiti’s, 10 uit Swaziland, 4 uit Bahrein, 2 uit Papoea-Nieuw-Guinea, en 1 uit Qatar.

0032 laat u kennismaken met 11 van hen…

In 0032 maken we de volgende weken kennis met 11 van deze nieuwe ‘land-genoten’. We zien hoe ze hier, in hun tweede vaderland, leven. Welke dromen ze nastreven, welke hoop ze koesteren. En hoe ze kijken naar en samenleven met ons, de Belgen. Allemaal hebben ze intens telefonisch contact met een vriend, een oom, een dochter, een moeder of een grootvader in het land van afkomst. De telefoondraad is voor hen de spreekwoordelijke navelstreng met hun roots.

Elke aflevering van 0032 vertelt het verhaal van één van de 11, en op die manier staat telkens een ander volk, een ander land, een andere cultuur centraal. Toch duiken in elke aflevering de tien anderen bij tussenpozen op, met beschouwingen en anekdotes vanuit hun eigen ervaringen. Hun getuigenissen geven het programma een (nog) universeler karakter. En omdat 0032 gaat over migranten die in Vlaanderen leven, houden de 11 protagonisten ons elk op hun manier een spiegel voor.

Concreet volgt 0032 het verhaal van een Iraanse rugbyspeler zonder papieren, een vrouw uit de buurt van Tsjernobyl die om gezondheidsredenen naar België kwam, een Marokkaanse Antwerpenaar die opkomt bij gemeenteraadsverkiezingen, een Thaise jongeman wiens familie zwaar werd getroffen door de tsunami, een Roma-vrouw die al 7 jaren met haar vier kinderen in het asielcentrum van Ekeren (over)leeft, een Turkse Belg die Belgisch kampioen boksen wil worden, een vrouw uit Kazachstan die haar zoontje van 9 wil laten kennismaken met zijn land en zijn vader, een man uit Guinee die een film maakt om de Afrikanen te laten zien dat Europa niet het beloofde paradijs is, een jonge Irakees die hoopt om na vijf jaar eindelijk weer herenigd te worden met z’n familie, een Indiase professor vol levenswijsheid en een koppel uit Oezbekistan dat nu als volleerde Belgen een frituur uitbaat.

0032, vanaf maandag 19 maart, omstreeks 20u30 op één
Meer info op www.woestijnvis0032.be

 

 

Vroegere Producties

 

dagelijkse producties

zondagavondproducties

Fictie

sportprogramma's

Human Interest programma's

Quizprogramma's

  / by www.Ballyhoo.be /